Kayıp Ada
Rp dünyasında eşi benzeri olmayan bu adada, yaşamayı göze alıyor musun? Grup savaşlarının yanında açlık mücadelesi, adadan kurtulmanın umudu ve diğer bir çok gizemli olaylar.

Eğer sen de kendine güveniyor ve adada yaşayabileceğini düşünüyorsan üye ol!

Ada, uyanıyor!...
Kayıp Ada
Rp dünyasında eşi benzeri olmayan bu adada, yaşamayı göze alıyor musun? Grup savaşlarının yanında açlık mücadelesi, adadan kurtulmanın umudu ve diğer bir çok gizemli olaylar.

Eğer sen de kendine güveniyor ve adada yaşayabileceğini düşünüyorsan üye ol!

Ada, uyanıyor!...
Kayıp Ada
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kayıp Ada'da Bir Şeyler Oluyor

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

SON GÖREV

2 posters
YazarMesaj
m.rose

m.rose

Rp Partneri : yok ..
Liderlik Kapasitesi : 0

SON GÖREV Empty
MesajKonu: SON GÖREV   SON GÖREV I_icon_minitimePaz Haz. 13, 2010 12:02 pm

SON GÖREV

]size=12]Yine hazırladı. Bu gece ne yapacağını bilmeden gidiyordu. İlk iş olarak kalacağı yeri ayarlamıştı. En basit iş olmuştu onun için. Çantasına iki adet batarya, kağıt, kalem, su, bisküvi ve minibook’unu koymuştu. Bütün bilgilerini onda saklıyordu. Üzerine koyu mavi dar bir kot , siyah – beyaz çizgili bir badinin üzerine gri bir t-shirt ve siyah deri çeket giymişti. Her zamanki gibi siyah gözlüklerini, tırnaklarını siyaha boyamayı ve bulldozer botlarını giymeyi unutmamıştı. Yolculuğa ilk olarak kendi arabasıyla başlayacaktı. Arabası siyah Toyota corolla idi . Melissa siyah rengine bayılıyordu. Çantasını son kez kontrolden sonra evini kitleyerek çıktı. Sadece baş ucundaki lambayı açık bırakmıştı. Arkasını dönüp son kez baktı ve sessizce evden ayrıldı. Sonra ;[/size]

M: nerdesin tatlım ?

N: ben şimdi evden çıkacağım istersen sahilin ordaki kafede buluşalım ..

M: tamam hayatım orda görüşmek üzere..

Sahildeki kafe Melissa ve Nerissanın her zaman takıldığı yerdi. Adı no70di.

Saat tam olarak 19.00 gösteriyordu. Daha sonra telefonu çaldı. Arayan ;

D; Oo bebeğim nerdesiniz böyle ben ağaç oldum burdaa..?

M; geldim Daisi az kaldı.

D: lütfen lütfen ..

M: Nerissa yanına geliyor. Bende geliyorum. Charleen ‘nin yanına gidiyorum şimdi hazırsa hep beraber gelicez. Tim yanında mı ?

D: Evet bekliyoruz sizi oda charleen’i aradı onunla konuşuyor.

M:Tamam tatlım geliyoruz şimdi. Bakiye tamam mı? Bankaya uğramamıza gerek var mı?

D: Bizim hesaptakiler tamam siz kendi hesaplarınızı hallettiniz mi?

M: Evet dün C ile hallettik. Diğerlerini de boşalttık. Tamam bizimkide. Neyse ben eve yaklaştım. Kapatıyorum. Görüşürüz. He nerissa ‘yı ara ne yapmış o bir sor ben gelene kadar..

D: Oldu . görüşürüz . Çabuk gelin..

M: Tamam.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------Daisi Nerissa ile konuşuyor.

D: Nerdesin canım?

N: Stephen ile kafeye geliyoruz. Sen?

D: Biz Tim’le çoktan geldik. İki saatten beri sizi bekliyoruz!..

N: Tamam kızma hemen geldik sayılır.

D: İyi tamam hadi bekliyoruz.

N: Tamam.

D: He nerissa melissa banknotlar tamam mı dedi ne yaptınız?

N: Biz hesapları hallettik. Birazda pederden aldım J

D: Stephen yapmıştır bunu ..

N: Evet onun aklına geldi.

D: Ee benim babamda profesör olsa bende yapardım. iyiki çıkıyorsun onunla..

N: Evet bitanem. Sanki tim fakir. Unutma hepimizin pederleri aynı meslek cicim.

D: Espri yapıyorum ya hadi o kadar konuştum hala gelmedin.

N: Tam..

D: Melissa arıyor bb

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

M: Biz buradan çıkıyoruz. Beş dakikaya ordayım.

D: Tamam. Stephen ve nerissa da geldi zaten.

M: Tamam. [/size
]

Nerisa, daisi ve melissa lise arkadaşıydı. Çok iyi anlaşan üçlü kendi gibi çok iyi anlaşan tim ,charleen ve stephen ile tanıştı. Üçü de tam dört yıldır birlikteler. Mutlu bir beraberlik süren bu çiftleri zorlu bir hayat ve çeşitli görevler beklemektedir. Aslında bu görev ilk görevleri değildir. Ama diğerlerine göre biraz zordur. İlk olarak bir görev için eyalet dışına hatta yurtdışına çıkmaları gerekmektedir. Hepsi çok cesurdur fakat içlerindeki o korku ateşi sönmez. Nerissa babasını bir kaza sonucu kaybetmiştir. Şans ki aynı sene melissa ‘da ailesiyle bir kaza geçirerek anne ve babasını kaybetmiştir. Sadece abisi ile kalan melissa abisinin işleri yüzünden yurtdışında olması nedeniyle yalnız kalmaktadır. Alıştığını dile getiren melissa aslında kendisi bile bu inanamamaktadır. Melissa bu grubun başıdır. Ailesindeki ölümü üzere kendinde olmayan melissa sokaklardaki olaylarla çok içi dışlı olmuştur. Artık her şeyi ve kimi bilmesi gerekiyorsa burada öğrenmiştir. Uzun boylu, kahverengi gözlü ve saçlı hoş bir kızdır. Sevgilisi charleen başarılı bir öğrencidir. Aynı zamanda müzikle ilgilenir. Beste yaparak şarkılar söyler. Melissa ile şans eseri tanışmıştır. Charleen uzun boylu kumraldır.

Daisi kızlar grubunun bilgiçidir. Bilgisayar ve hesap işlerinde üstüne olmayan yeteneği ile grubun eli kolu gibidir. Kendisi renkli gözlü , uzun boylu ve kısa kahverengi saçlıdır. Sevgilisi Tim ile melissa ile aynı zamanda tanışmıştır. Kendisi annesi babasının kim olduğunu dahi bilmemektedir. Melissa ile aynı evde yaşamaktadır. Çok iyi yemek yaptığını söyleyebilirm .

Nerissa bu grubun konuşmacısıdır. Gizli görevlerde en iyi ve mantıklı planlar yapan ve ayrıca organize eden kişidir. Yerleri, kişi ve zamanı ayarlar .Nerissa uzun kahverengi saçları , ela gözleri ve kumral renkli teniyle harika bir insandır. En büyük yardımcısı ve bu hayata tutunma sebebi olan , ondan güç aldığı sevgili Stephen en büyük yardımcısıdır. Aslında çok zor bir arada olan bu çift şu anlık çok mutlulardır. Nerissa babasının ölümü üzere artık hayatına bir daha hiçbir erkeğin girmeyeceğine ve hiçbirini kahramanı olarak görmeyeceğine söz vermiştir ta ki Stephen’nın onu görmesi ve aşık olmasına kadar. Stephen erkek grubunun bilgisayar ve hesap ustasıdır. Görev bakımından Daisi’ ye çok benzerler. Stephen uzun boylu renkli gözlü ve sarışındır.

Erkekler onlardan göreve bir yıl önce başlamıştır.

M: Hayatım hazır mısın?

C: Evet aşkım geldim. Sen kendi arabanla mı geldin?

M: Evet senin garaja bırakıyım dedim biliyorsun bu evi bilmiyorlar. Daha güvenli olur diye..

C: Haklısın aşkım daha güvenli olur. Hangi arabayla gidelim? Bu arada havadan mı? karadan mı? Yoksa denizden mi gideceğiz? Arabayı ona göre seçelim bitanem.

M: Şimdilik kara gibi gözüküyor hayatım. Yol üzerinde uğrayacak çok yerimiz var deniz ve hava buna uygun olmaz.

C: Tamam o zaman transporter’ı alalım biliyorsun yol için uygun ve donanımlı.

M: Tamam canım. Yalnız acele etsek iyi olur Daisi köpürmüştür.

C: Tamam artık çıkabiliriz.

Hoş geldiniz. Bir an hiç gelmeyeceksiniz sanmıştım. Ya gerçekten nerde kaldınız. Saat 19.00 da burada olmayacak mıydık. Yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum? Neyse buradasınız ya sadece Melissa ‘lar kaldı gelmeyen. Onlarda gelsin çıkalım.

]size=12]Gelirler şimdi aşkım merak etme. Biz şu planları gözden geçirelim. Şimdi ilk olarak İstanbul ‘ a gitmeyecekmiyiz?

Hayır Tim. İlk olarak Konya gözüküyor. Hem Charleen de öyle dedi. Bu sefer ilk Türkiye ‘yi halledeceğiz daha sonra yurtdışına gidecekmişiz.

Uçakla mı diye sordu Daisi ?

Sanırım değil karadan gideceğiz çünkü çok durak ve görev var.

Stephen hayatım silahları arabaya koydunuz mu?

Charleen bütün arabaları hazırladı. Her şeyiyle. Birazdan Jack ve Tom gelcek ve bizim yukardaki eve götürecek arabaları saklamak maksadıyla. A geldi işte.

Hoş geldiniz baylar. Arabalar orda götürün hemen ve anahtarları dadıya bırakın.

J&T: peki efendim.

Bu işte bu kadar..

C:Az kaldı aşkım geldik sayılır.

M: Tamam hayatım. Daisi biz geldik hadi dışarı çıkın biz girmeyelim.

D:Tamam canım çıkıyoruz. Millet geldiler hadi.

& : Tamam!

Evet geldik işte nasılsınız bakalım? Nerdesiniz siz? Bir gün beklemekten gerçekten ağaç olucam haberiniz olsun .

Tamam Daisi geldik işte. Erkekler öne geçsin biz arkada plan yapalım.

&: Tamam!..

Arabaları bıraktınız mı?

Evet efendim.

Anahtarları verin lütfen.

Buyurun

Tamam gidebilirsiniz
.

Ve evet arkadaşlar plan şu ilk olarak;

D&M&M : ANKARAA!!.... J

&: ANKARA ?

&: Evet Ankara ne var bunda?

Erkekler afallamış bir şekilde kızlara bakıyordu .

C: Ya ilk olarak Konya değimliydi tatlım?

M: Evet hayatım ilk olarak oydu ama Daisi ve Nerissa ile bazı araştırmalardan sonra o adamın orda pek işi olmamış sadece bir kez geziye gitmiş olduğunu öğrendik. Bu bize bir şey kazandırmaz ki.

T: Ama nasıl olur.

M: Valla sonuç bu .

S: Peki Ankara ‘ da ne yapıyoruz ?

N: Şimdi sevgilim bu beyfendi Ankara ‘ da okumuş üniversiteyi. Aslen Nevşehir ‘li . Tabii biz en kolayında başlayalım. Gerçi Nevşehir ‘ e de gideceğiz ama bu burası daha yakın. İlk olarak buradan başlayalım dedik.

]size=12]D: Ben bulduklarımı söylüyorum. Adı: Albert soyadı: Rhinehart . Gerçek adı: Aytekin Oğuz. Adam 20.01.1956 Nevşehir doğumlu. Ankara üniversitesi tıp fakültesini kazanmış kendileri. TUS ‘ da dahiliye bölümünü okumuş . Çok saygılı , efendi ve başarılı bir öğrenim hayatı var. [/size]

C: Peki bu güzel ama ilk olarak ne zaman böyle işlere başlamış. Suç olarak .

M: TUS ‘ u kazandıktan bir yıl sonra üniversitedeki başarısından dolayı böyle teklifler gelmeye başlamış . Ayrıca sessiz biri olması da güvenileceği bir duygu yarattı sanırım. Evet biz işimize bakalım. Şimdi Nerissa anlat planı canım.

N: Tamam başlıyorum. Yaklaşık üç saat sonra ordayız. Adam Çankaya ‘ da oturuyor. Bizde ordaki bir otele gideceğiz. Yarın saat 10.00 da bir görüşmesi var. Görüşeceği kişi Lil adında bir bayan yurtdışı temsilcisi. Ona çok dikkat etmemiz gerek çünkü süper bir ajandır. Daha doğrusu öyleymiş. Şimdi otele gidip dinleneceğiz ve yarın saat 10.00 daki buluşmaya konuk olacağız. He buluşacakları kafenin her alanına baktım. Bir çok yerden takip olur.

]size=12]M: Bu bilgi için teşekkür ederim Nerissa ‘ cım.[/size]

N: Ne demek. Görevimiz J

D: Tamam şimdilik uyuyalım. Oraya geldiğimizde devem ederiz. He ben Albert ‘in telefonunu dinlemeye aldım bilginize.

M: Tamam anlaşıldı .

]size=12]Kızlar uyumaktadır. Ayrıca Tim ve Stephen’ da.[/size]

C: Hey millet geldik. Kalkın.

& :Tamam !

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sabah erkenden kalkan ekip kahvaltılarını yapıp hazırlanarak mekana gitmişlerdir. Saat 09.00 ‘u göstermektedir. Etrafı ve gözetleme yerlerini ayarlamak için bir saat önce varmaları gerektiğine karar vermişlerdir.

M: Evet geldik işte herkes görevine. Dağıtıma başlıyorum. Nerissa ve Stephen gözetlemeye. Daisi ve Tim ‘ de telefon dinleme ve sinyal olaylarındasınız. Ben ve Charleen ‘ de kafede oturucaz. Tamam mı?

&: Tamamdır !

Evet olay başlamaktadır. Burada çok dikkatli olmaları gerekmektedir çünkü o adam bir biyolojik silah yapan uzmanlardan Türkiye ‘ de olanıdır. Çok güçlü bir kuvvet tarafından korunmaktadır. Ve yanına gelen kadın onun yurtdışından gelen yardımcısıdır. Dikkatli olmaları gerek çünkü gelen kadın özel bir helikopterle gelecektir. Yani en ufak hatalarında adamın kaçma ihtimali vardır. Diğerlerinden kaçmıştır. Ve evet şimdi sıra bizimkilerde….

C: Herkes yerinde mi?

T&D: Evet patron.

N&S: Evet Charleen.

C: Tamam.

M: Adam yaklaşıyor.

D: Şu anlık bende bir şey yok.

N: Gördük alanımıza girdi.

M: Tamam başlıyoruz.

C&M-N&S-T&D : BAŞARILAR...

En son m.rose tarafından Paz Haz. 13, 2010 1:03 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
m.rose

m.rose

SON GÖREV Empty
MesajKonu: Geri: SON GÖREV   SON GÖREV I_icon_minitimePaz Haz. 13, 2010 12:05 pm

devamı haftaya Very Happy
Lyndséy Juli
Admin | Ada Adayı
Admin | Ada Adayı
Lyndséy Juli

Rp Partneri : Ben Tek Çalışıyorum.
Liderlik Kapasitesi : 223

SON GÖREV Empty
MesajKonu: Geri: SON GÖREV   SON GÖREV I_icon_minitimeSalı Haz. 15, 2010 4:43 pm

Bunun bir Rp olduğuna emin misin?

Yoksa bir hikaye mi?
m.rose

m.rose

SON GÖREV Empty
MesajKonu: Geri: SON GÖREV   SON GÖREV I_icon_minitimeSalı Haz. 15, 2010 5:03 pm

tek bölümlük hikaye
Lyndséy Juli
Admin | Ada Adayı
Admin | Ada Adayı
Lyndséy Juli

SON GÖREV Empty
MesajKonu: Geri: SON GÖREV   SON GÖREV I_icon_minitimeSalı Haz. 15, 2010 5:05 pm

Bunu puanlatmamı istiyorsanız eğer çok düşük alacağınızı bilmelisiniz.

Bunu mu puanlayayım yoksa yeni bir "Rp" ekleyecek misiniz?
m.rose

m.rose

SON GÖREV Empty
MesajKonu: Geri: SON GÖREV   SON GÖREV I_icon_minitimeSalı Haz. 15, 2010 5:07 pm

neden düşük olucak ki
Lyndséy Juli
Admin | Ada Adayı
Admin | Ada Adayı
Lyndséy Juli

SON GÖREV Empty
MesajKonu: Geri: SON GÖREV   SON GÖREV I_icon_minitimeSalı Haz. 15, 2010 5:11 pm

1. Rp'lerde konuşan kişi için
M: nerdesin tatlım ?
N: ben şimdi evden çıkacağım istersen sahilin ordaki kafede buluşalım ..
olarak yazılmaz.

2. Cümlelerin ilk harfleri küçük değil büyük başlar.
N:nerdesin tatlım ?
değil, atıyorum;
North "Neredesin tatlım?" dedi. gibi olacak.

3. Noktalama işaretleri ayrı değil bitişik yazılır ve noktalama işaretinden sonra boşluk olur.

4. Rp'nde bulunan bu rengarenk görünümden 10 puanın sadece 1 puanını alabilirsin.

5.Hiç betimleme yok.

6. Daisi Nerissa ile konuşuyor. dedikten sonra bir çevrenin veya konuşan kişileri anlatmalısın.

7. C&M-N&S-T&D : BAŞARILAR...
Bunu da pek anlamış değilim ,)
m.rose

m.rose

SON GÖREV Empty
MesajKonu: Geri: SON GÖREV   SON GÖREV I_icon_minitimeSalı Haz. 15, 2010 5:18 pm

orda sadece baş harflerini yazdım . anlaşılmayacak bişey yok . ayrıca betimlemeler anlatılan türe göre değişir. illa olmak zorunda değildir.
Lyndséy Juli
Admin | Ada Adayı
Admin | Ada Adayı
Lyndséy Juli

SON GÖREV Empty
MesajKonu: Geri: SON GÖREV   SON GÖREV I_icon_minitimeSalı Haz. 15, 2010 5:22 pm

Peki o zaman puanlıyorum.

30-Betimleme~5+1-6.
20-Uzunluk~15.
20-Kurgu~10.
10-İmla~4.
10-Noktalama~2.
10-Renk Uyumu~1.

38-Otuz Sekiz.

SON GÖREV
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-